Doprava
Skvelé spojenie do centra i na letisko

Projekt Nový Ružinov je situovaný v najobľúbenejšej časti Bratislavy, v Ružinove. Ide o miesto s priamym napojením na Bajkalskú a Prístavnú ulicu, ako dve z najdôležitejších dopravných spojníc mesta, s rýchlym prístupom na diaľničný obchvat D1, zabezpečujúci bezproblémovú dostupnosť do všetkých častí mesta. Nové byty v Ružinove charakterizuje kompletná občianska vybavenosť dostupná do piatich minút autom.

Lokalita s budúcnosťou

Developer buduje Nový Ružinov ako samostatnú štvrť s komplexnými službami občianskej vybavenosti. V prvej fáze bude službám vyhradené prízemie jednej z mestských víl – okrem predajne potravín tam nájdu svoje miesto aj ďalšie prevádzky, určené primárne pre obyvateľov projektu a priľahlých rodinných domov. Neskôr okrem ďalších bytových domov pribudnú aj polyfunkčné budovy, v ktorých by svoje miesto mohol nájsť supermarket, fitness centrum a mnohé iné prevádzky obchodu, služieb či športovo-oddychového charakteru. Súčasťou by malo byť aj materské centrum.

Šport a voľný čas
Dnes na bicykel, zajtra na korčule

Nový Ružinov je umiestnený len pár desiatok metrov od dunajskej hrádze na ľavom brehu Dunaja, súčasťou ktorej je cyklotrasa a ktorá je obľúbenou lokalitou nielen pre cyklistov, ale aj korčuliarov a bežcov. Bezpečný a priamy prístup na hrádzu bude zabezpečený priamym prepojením na mostík ponad Bajkalskú ulicu.

Cyklotrasa R 27 (mestská radiála č. 27) je súčasťou medzinárodnej trasy Eurovelo 6 (EV 6), ktorá prepája Atlantik s Čiernym morom. V mestskom kontexte je to jedna z najfrekventovanejších trás, ktorá spája turistické trasy s mestskou sieťou.

Opačným smerom, cez lokalitu Nové pálenisko, sa v prostredí domov a polí dostanete k Malému Dunaju, okolo ktorého vedie ďalšia obľúbená cyklotrasa. Tá vás dopraví napríklad do lesoparku vo Vrakuni, na štrkovisko Zelená voda, kde sa v lete môžete okúpať alebo sa zatúlať až k vodným mlynom Žitného ostrova.

Nový Ružinov ponúka vynikajúcu dostupnosť športovísk, akými sú plavárne Vlčie Hrdlo, Pasienky či hotel Nivy, zimné štadióny Vladimíra Dzurillu a Ondreja Nepelu. V blízkosti sa nachádzajú fi tness centrá, futbalové štadióny a atletické dráhy .

Neďaleko situované Štrkovecké jazero či jazero Rohlík a dobre dostupné Zlaté piesky tiež ponúkajú množstvo príležitostí na rekreáciu a oddych.

Súčasťou CHKo Dunajské Luhy je i náučný chodník Biskupické lužné lesy, dlhý 16 km. Lesy, ktoré si doteraz zachovali svoj nedotknutý charakter, pripomínajú tropickú džungľu a rastie v nich množstvo vzácnych druhov rastlín vrátane orchideí.

Ich súčasťou je napríklad aj chránená lokalita Ostrova Kopáč, ktorá je unikátom stredoeurópskeho významu, pretože sa v nej uprostred lesov nachádza neobyčajná lúka, charakterom pripomínajúca africkú savanu.

Nákupy a služby
Každý deň iný shopping

Chcete nakupovať? Najťažšie bude si vybrať, kam ísť. V približne rovnakej vzdialenosti sa totiž nachádzajú všetky najvýznamnejšie bratislavské nákupné zóny – Aupark, Eurovea, Centrál, Polus, Avion či Pharros. Ozajstní shoppoholici si môžu prakticky na každý deň v týždni vybrať iné nákupné centrum.

Vzdelávanie

Poloha v širšom centre a vynikajúca dostupnosť MHD ponúkajú neobmedzené možnosti pri výbere vzdelávacieho zariadenia.

Zdravie
Tu vám staviame Nový Ružinov
Instagram