Projekt Stavba Developer Príbeh
Projekt

4. FÁZA PROJEKTU: Mestská vila Mary

3. FÁZA PROJEKTU: Mestská vila Valentine

2. FÁZA PROJEKTU: Mestské vily Roxy a Leonardo

1. FÁZA PROJEKTU: Mestské vily Elisabeth a Landora

 

4. fáza  projektu Nový Ružinov
Mestská vila Mary


V novembri 2017 sa ponuka bývania v Novom Ružinove rozrástla o vianočne rozžiarenú mestskú vilu s menom ruže Mary. Na 2-6 nadzemnom podlaží ponúka bývanie v 1+kk až 4+kk apartmánoch, ktorých je spolu 64. Parkovanie je zabezpečené na prvom nadzemnom podlaží vily alebo na vonkajších parkovacích státiach.

Novinkou v tejto fáze je murovaný sklad na podlaží, ktorý je súčasťou každej jednotky. Sklady sú priestranné, cca 3,5 - 4 m2 a nachádzajú sa na rovnakom podlaží ako apartmán ku ktorému patria. Tak sa z nich stáva skutočne užitočný, bezpečný a ľahko dostupný odkladací priestor.

Do ponuky tiež pribudlo osem krásnych 4+kk apartmánov ako stvorených pre rodinné bývanie. Ukrývajú veľmi neobvyklý benefit: kúpeľne sú situované na vonkajšiu stenu budovy, vďaka čomu do nich bolo možné umiestniť okná a zabezpečiť denné svetlo, čo je štandardne možné len v rodinných domoch. A navyše, ich účelné dispozície zahŕňajú aj miestnosť na domáce práce, kde je dostatok priestoru na práčku, sušičku, žehliacu dosku a podobne.

Zobraziť ponuku 4+kk >>

 

Samozrejmosťou je, tak ako v predchádzajúcich fázach, možnosť kúpy prevedenia “Štandard”. Ktoré je však nadštandardné. Okrem základu, ktorý zahŕňa obklady, dlažby, sanitu, podlahy a dvere, je totiž v cene každého z apartmánov zahrnutá kvalitná kuchynská linka nemeckej výroby, vrátane varnej dosky, vstavanej rúry a digestora. A opäť máte na výber z troch farebných prevedení. Takéto nadštandardné vybavenie vám umožní nasťahovať sa okamžite po odovzdaní bytu a bez ďalších veľkých výdavkov.

V prípade ak sa rozhodnete pre prevedenie “holopriestor”, zaplatíte menej a zariadite si bývanie presne podľa vašich predstáv. Robíme totiž všetko preto, aby sme pre vás vybudovali domov, kde je radosť žiť.

Zobraziť ponuku bývania v mestskej vile Mary >>

 

3. fáza  projektu Nový Ružinov
Mestská vila Valentine

Symbolicky, 14. februára 2017, presne na deň svätého Valentína, sme začali predávať piatu mestská vila. Rovnako ako aj predchádzajúce mestské vily, aj táto dostala “meno ruže”. Volá sa Valentine. Tretia fáza projektu ponúka celkovo 102 bytov a apartmánov, 43 vnútorných parkovacích státí na 1. nadzemnom a 1. podzemnom podlaží a 79 vonkajších parkovacích státí.


Tretia fáza projektu prináša niekoľko noviniek. Do ponuky pribudli 4-izbové byty určené najmä pre rodiny s viacerými deťmi a tiež 1,5 izbové jednotky ideálne pre mladé páry hľadajúce prvé spoločné bývanie. Výstavba sa začala na jar v roku 2017  a kolaudácia je naplánovaná na začiatok roka 2019.

Zobraziť ponuku bývania v mestskej vile Valentine >>

 

Kuchynská linka v cene
v prevedení „štandard“

Vynikajúcim benefitom pre nových obyvateľov je vybavenie bytov a apartmánov, ak sa rozhodnú pre prevedenie “štandard”. Okrem základu, ktorý zahŕňa obklady, dlažby, sanitu, podlahy a dvere, súčasťou každého bytu či apartmánu je kvalitná kuchynská linka nemeckej výroby, vrátane varnej dosky, vstavanej rúry a digestora.

Kupujúci majú na výber z troch farebných prevedení. Takéto nadštandardné vybavenievám umožní sa nasťahovať okamžite po odovzdaní bytu / apartmánu a bez ďalších veľkých výdavkov, z ktorých zvyčajne pri kúpe holopriestoru, práve kuchynská linka predstavuje najväčšiu položku.

V mestskej vile Leonardo developer pripravil vzorový byt, ktorý môžete navštíviť.
Stačí si návštevu zarezervovať tu.

 

 

2. fáza  projektu Nový Ružinov
Mestské vily Roxy a Leonardo

Po úspešnom štarte projektu kedy sa prvé dve mestské vily za tri mesiace takmer vypredali, začiatkom júla v roku 2016 do predaja pribudli ďalšie dve – Mestská vila Roxy a Mestská vila Leonardo, so sedemdesiatimi apartmánmi s nadštandardným vybavením a výbornými cenami.

V tejto fáze pribudlo i 32 podzemných parkovacích státí a 45 parkovacích miest na vonkajších plochách. Všetky apartmány v tejto fáze sú v prevedení štandard, s kvalitnou kuchynskou linkou nemeckej výroby v cene, vrátane spotrebičov. Na výber sú k dispozícii tri farebné varianty.

 

1. fáza projektu Nový Ružinov
Mestské vily Elisabeth a Landora

Na jar v roku 2016 sa po dôkladnej príprave a začatí výstavby začal predaj prvých dvoch päťpodlažných mestských víl Elisabeth a Landora. Celkovo ponúkli 64 jedno- až trojizbových bytov. Prízemie prvej z mestských víl je vyhradené maloobchodu a službám.

Úspech predbehol všetky očakávania a v priebehu troch mesiacov boli vily takmer vypredané. Koncom roka 2017 sa začali byty postupne odovzdávať a začiatkom roka 2018 boli všetky byty odovzdané novým obyvatelom Nového Ružinova. 

Ak máte záujem o obchodné priestory, kliknite sem.

 

 

Unikátny mestský park

Aj napriek výborným predajom sme sa rozhodli projekt ešte vylepšiť. Na základe rozhovorov s klientmi sme si uvedomili, že aj keď náš projekt ponúka vysoko nadštandardný podiel zelených plôch a je blízko voľnej prírody, priamo v areáli mu chýba priestor, kde by sa stretávali susedia a tvorila sa miestna komunita. Na spoluprácu sme si vybrali Laboratórium architektúry krajiny, pod vedením architekta Michala Marcinova, držiteľa ceny CE ZA AR 2016 v kategórii Exteriér. Výsledkom ich práce bude nekonvenčný rezidenčný park, ktorý výrazne zvýši atraktivitu projektu nielen navonok, ale aj medzi samotnými vlastníkmi.

Architekti využili nadštandardné zelené plochy Nového Ružinova a v areáli tak pribudne takmer stovka stromov, množstvo kríkov, trávnatých porastov či záhonov ruží. Park bude obsahovať aj netradičné detské hracie prvky, basketbalové ihrisko, relaxačné zóny či miesta na grilovanie. Súčasťou bude iglú a tunel z popínavých rastlín či trávový labyrint s výmerou viac ako 225 m2, ktorý dorastie až do výšky dospelého človeka a bude jedinečnou atrakciou pre malých aj veľkých. Viac sa dočítate v článku >>

 

Ľudia, mesto a zeleň v symbióze

Celková rozloha areálu je viac ako 5 hektárov. Po celkovom dokončení prinesie projekt 400 bytových jednotiek, viac ako 27.000m2 občianskej vybavenosti a takmer 18.000m2 kancelárskych priestorov. Svoje miesto tu nájde supermarket, lekárske ambulancie, fitness centrum a mnohé iné prevádzky obchodu, služieb  či športovo-oddychového charakteru. Súčasťou by malo byť aj materské centrum.  Okolitá zeleň a park s detským ihriskom vyplní viac ako 23.220m2.  

Projekt je rozdelený do niekoľkých fáz:

  • 1. fáza 2015-2017 – 2 mestské vily Elizabeth a Landora
  • 2. fáza 2016-2018 – 2 mestské vily Roxy a Leonardo
  • 3. fáza 2017-2019 – mestská vila Valentine
  • 4. fáza 2017 - 2020 – mestská vila Mary 
  • 5. fáza – polyfunkčné budovy

 

Nová štvrť

V doteraz nevyužívanej časti mesta vyrastajú nové novostavby v Ružinove, ktoré vytvoria úplne novú mestskú štvrť. Dostala meno Nový Ružinov. Cieľom tohto odvážneho projektu je vybudovať novú modernú mestskú štvrť, ktorá bude ponúkať plnohodnotný mestský život s komplexnými službami občianskej vybavenosti a vynikajúcou dostupnosťou do centra mesta a zároveň nezahustí existujúcu výstavbu. Priame napojenie na Bajkalskú ulicu zabezpečí bezproblémovú dostupnosť do všetkých častí mesta.


Vízia vychádza z odkazu pôvodného Ružinova, v ktorom dominovali voľné priestory a zeleň. Projekt preto nevyužíva celý stavebný potenciál lokality a zelené plochy v Novom Ružinove budú o viac ako 40 % väčšie ako nám určuje územný plán mesta.


 

Stavba

 

 

Skvelá architektúra, vynikajúca kvalita

Moderná architektúra, za ktorou stojí známy ateliér Compass, využíva veľké presklené plochy zaisťujúce vynikajúce presvetlenie bytov a čisté línie, ktoré budovám zabezpečia atraktívnosť a nadčasovosť zároveň. Farebné riešenie v tónoch zemitých farieb podčiarkuje vnímanie budov ako prirodzenej a estetickej súčasti svojho okolia.

Konštrukčne budú mestské vily tvorené do tretieho podlažia betónovým skeletom, všetky
ostatné múry a priečky budú z tehál, vrátene celkovej konštrukcie posledných dvoch podlaží. O bezbariérovosť projektu je postarané vďaka vstupným rampám a pohodlným výťahom.

Vďaka vysokej kvalite použitých materiálov a moderným stavebným postupom je zabezpečená nízka spotreba energií. Pre ešte lepšiu tepelnú a zvukovú izoláciu budú na oknách použité izolačné 3-sklá. Súkromie zabezpečia medzibytové priečky z akustických tehál.

Developer

Radosť žiť

Developerom Nového Ružinova je spoločnosť CZ Slovakia, a.s. Cieľom developera je vybudovať novú štvrť, v ktorej bude radosť žiť. Pretože život je viac ako len pekný byt.


Dôkladná príprava projektu sa začala už v roku 2010. Odvtedy boli dôsledne preskúmané všetky možnosti a vznikol tak projekt, ktorý myslí na budúcnosť. Podrobná urbanistická štúdia projektu je k nahliadnutiu u predajcu projektu.


Spoločnosť CZ Slovakia, a.s. vznikla v roku 1993 a počas vyše 20-tich rokov svojho fungovania stála pri výstavbe množstva realitných projektov. Do jej portfólia patria napríklad projekty: Polyfunkčná budova Dunajská 15 Bratislava, Administratívna budova Klemensova 2/A Bratislava, Kancelársky a rezidenčný projekt Kuzmányho 8 Bratislava, Logistický park Piešťany, Administratívna budova Šamorín a v spolupráci napríklad Priemyselná zóna Sereď juh, Pharos business park a Nicolina retail and business park.


CZ Slovakia, a.s.
Projekt s ružovou budúcnosťou

Meno, logo a farba

Pracovný názov projektu bol Dunajské predmestie. Neskôr dostal výstižnejšie meno Nový Ružinov, ktoré je plnohodnotným vyjadrením celkového konceptu.


Názov Nový Ružinov sa stal i inšpiráciou pre symbol projektu. Meno mestskej časti Ružinov vzniklo z názvu Ružový ostrov (nem. Rosenheim). Ruža je i súčasťou erbu tejto mestskej časti. „...zo spodného okraja štítu vyrastajúce strieborné trojvršie, korunované zlatou, perlami zdobenou korunou a preložené červenou zlatostredou a zlatokališnou ružou...“ Za symbol projektu bola preto vybraná žltá ruža Royal Gold, ktorá je výnimočná tvarom okvetných listov a sýtožltou žiarivou farbou.


Prečo ruža a prečo žltá?

Žlté ruže sú kvetinovým symbolom priateľstva, spokojnosti, radosti a šťastia. Žltá farba pôsobí veľmi príjemne, optimisticky a sviežo. Predstavuje tvorivosť, kreativitu, radosť a samozrejme slnko. Je veselá, hravá, šťastná, zábavná. Žltá má blízko k bielej, ale je výraznejšia, žiarivejšia. Preto často zastupuje farbu zlatú a symbolizuje bohatstvo, kráľovskú autoritu, nerastné bohatstvo a smerovanie k zlatej budúcnosti. Ruža však nezostane len symbolom. V rámci plánovanej výsadby zelene hrajú ruže dôležitú úlohu.


Usporiadanie jednotlivých lupeňov v ruži tiež nie je náhodné. Kopíruje usporiadanie obytných budov v projekte.


Aj jednotlivé obytné budovy ponesú mená odrôd ruží. Prvá mestská vila dostala meno Elisabeth, jej suseda sa volá Landora. V nasledujúcej fáze pribudnú mená Roxy a Leonardo. A tie ďalšie? Nechajte sa prekvapiť :)


Autorom tohto konceptu je kreatívny tím spoločnosti HERRYS, ktorá je i výhradným predajcom projektu.Instagram