V Novom Ružinove sa začalo bývať, do predaja ide štvrtá etapa

27. november 2017

Prvá etapa Nového Ružinova je už niekoľko týždňov v rukách vlastníkov bytov a na začiatok Bajkalskej ulice tak prišiel nový život. Developer projektu, spoločnosť CZ Slovakia, popri intenzívnej práci na dokončení druhej a budovaní tretej fázy teraz prichádza s ponukou ďalšej etapy projektu.

Tá by mala byť dokončená na prelome rokov 2019 a 2020 a celkovo prinesie 60 apartmánov všetkých veľkostných kategórií. Každý jeden z nich pritom spĺňa všetky technické podmienky kladené na byty. „Dôvod, prečo sú obytné priestory definované ako apartmány, je aktuálny územný plán. Na svete je však už jeho nová podoba, ku ktorej sa kladne vyjadrili už všetky relevantné inštitúcie a schváleniu dokumentu a následnému prekategorizovaniu na byty by tak nemalo nič stáť ceste,“ vysvetľuje Zuzana Pavlová, projektová manažérka CZ Slovakia.

Viac veľkých bytov

Zatiaľ čo doteraz sa ponuka v Novom Ružinove sústredila najmä na jedno- až trojizbové byty a apartmány, v aktuálnej etape je k dispozícii aj osem komfortných štvorizbových jednotiek s výmerou na úrovni 100 m2. „Developer vhodne reaguje na situáciu, kedy je na trhu silný dopyt po tomto type bývania za rozumnú cenu,“ hovorí Linda Prelovská z realitnej spoločnosti HERRYS, ktorá je výhradným predajcom projektu. Štvorizbové apartmány ukrývajú aj ďalší neobvyklý benefit: kúpeľne sú situované na vonkajšiu stenu budovy, vďaka čomu do nich bolo možné umiestniť okná a zabezpečiť denné svetlo v kúpeľni, čo je štandardne možné len v rodinných domoch. A navyše, ich účelné dispozície zahŕňajú aj miestnosť na domáce práce, kde je dostatok priestoru na práčku, sušičku, žehliacu dosku a podobné zariadenie, ktoré chcete mať poruke, nie však na očiach.

Veľký sklad pre každého

Novinkou sú aj praktické skladové priestory so štedrou výmerou 3,5 – 4 m2. Majitelia tak budú mať dostatok miesta na uloženie bicyklov, kočíkov, lyží a ďalších potrebných vecí, ktoré by inak zaberali miesto v interiéri alebo na balkóne. Sklady sú umiestnené priamo na poschodí oproti apartmánom, čo v porovnaní s pivnicami v suteréne zaisťuje výrazne jednoduchší a komfortnejší prístup a tiež vyššiu mieru bezpečnosti.

Kuchynská linka v cene

Nový Ružinov vsadil na kvalitu v exteriéri aj interiéri. Nadštandardné sú napríklad veľkoformátové okná s izolačnými trojsklami a akustickými vetracími štrbinami, ktoré obyvateľom zabezpečia nielen kontinuálny prísun čerstvého vzduchu bez potreby otvárať okno, ale aj zvukovú pohodu. Tú zaistia aj medzibytové priečky z akustických tehál. Kúpeľne sú vybavené batériami a sprchovými setmi Grohe, dizajnovými umývadlami JIKA či vaňami Kaldewei. Súčasťou každého apartmánu je aj kvalitná nemecká kuchynská linka vrátane vstavanej rúry a indukčnej dosky a digestora.

Výhľad do parku

Kvalitu bývania umocňuje nový rezidenčný park, na ktorý bude výhľad z každého apartmánu. Park je dielom tímu Laboratória architektúry krajiny zoskupeného okolo uznávaného krajinného architekta Michala Marcinova. Autori využili nadštandardný podiel zelených plôch a v Novom Ružinove tak bude takmer stovka stromov, množstvo kríkov, trávnatých porastov či záhonov ruží. Park bude obsahovať aj netradičné detské hracie prvky, basketbalové ihrisko, relaxačné zóny či miesta na grilovanie. Dnes je už prvá polovica parku skolaudovaná a odovzdaná do užívania obyvateľom.

Vzorový byt k dispozícii

O výhodách bývania v Novom Ružinove sa môžete presvedčiť na vlastné oči. Stačí navštíviť vzorový byt, ktorý sa nachádza v jednej z mestských víl prvej fázy projektu a záujemcom je k dispozícii každý utorok v čase od 11:00 do 16:30. Návštevu je potrebné rezervovať vopred prostredníctvom online formulára alebo telefonicky na čísle 0948 784 555.

 

Instagram