Aktuality

Ako si zariadiť jednoizbový byt v Novom Ružinove

15. marec 2018

Malé ale milé – zvykne sa hovorievať. A my súhlasíme. Najmä v prípade malých, útulných bytov. Častokrát sú menšie byty prvým samostatným bývaním. Vysnívaná sloboda sa preto prejavuje aj pri výbere zariadenia, ktoré je akýmsi osobným vyjadrením nového majiteľa. Bez skúseností to však môže znamenať i množstvo starostí. Pripravili sme pre vás preto zopár inšpirácií, ako si zariadiť jednoizbový byt.

Nábytok

Nábytok v malom byte by mal byť skutočne chytrý. Flexibilný, ľahko premiestniteľný no zároveň účelný. Ideálnym riešením je napríklad skladací stolík. Je skvelým mobilným kúskom nábytku, ktorý môžete využiť v rôznych častiach bytu a na rôzne účely podľa potreby. Našli sme pre vás taký, ktorý toho skutočne veľa vydrží. Vyššia cenovka zodpovedá kvalite vyhotovenia. Má pevné, kovové nohy a zinkovú dosku, čo je zárukou komfortného používania i po opakovaných skladaniach a neustálom premiestňovaní.

 

Stolík je doplnený stoličkami, ktorých oblé tvary skvele kontrastujú so strohými líniami stolíka a súčasne zaručujú pohodlné sedenie. A čo sa počíta, výberom tejto stoličky potešíte aj životné prostredie. 30 % je z dreva, teda z obnoviteľného materiálu a najmenej 55 % je z recyklovaného plastu. Stoličku zmontujete a demontujete bez použitia akýchkoľvek nástrojov. Stačí zatlačiť a jednoduchý mechanizmus pod sedadlom sa o všetko postará.

 

 

Pohovka v jednoizbovom byte musí byť asi tým najfunkčnejším prvkom. Chcete na nej sedieť, leňošiť, spať a ešte ju aj využiť ako odkladací priestor. Treba však pamätať na to, že funkcia dlhodobého spania by mala byť nadradená všetkým ostatným. Ide totiž o vaše zdravie. Príkladom takéhoto riešenia je rozkladacia pohovka VILASUND, ktorej pevný matrac poskytne dobrú oporu a je vhodný pre každodenné použitie. Pod ležadlom sa nachádza úložný priestor. Poťah je z vysoko odolnej, štruktúrovanej bavlny, jemnej na dotyk a súčasne je snímateľný, takže sa ľahko udržiava čistý, pretože ho možno prať v práčke. Súčasťou je dokonca i ochrana matraca, ktorú možno prať v práčke a ktorá zabezpečí, aby pohovka zostala dlho ako nová.

Najlepším riešením je však takzvaná “sofabed”, ktorej výhodou je, že funkciu spania rieši ako prioritnú a preto je v nej zabudovaný kvalitný zdravotný matrac, ktorý je spolu s lamelovým roštom určený na trvalé spanie. Rohové rozkladacie súpravy sú navyše vybavené úložným priestorom. Pre malé priestory to je doslova geniálne riešenie. Absolútnu harmóniu designu, spracovania, komfortu a funkčnosti za skvelú cenu predstavuje napríklad pohovka STEEL s cenou 1790 Eur, ktorá má i vyhovujúce rozmery.

Konferenčný stolík svojím tvarom a ľahkou konštrukciou plní funkciu odkladacieho stolíka a netradičným dizajnom dopĺňa zvolený prírodný motív. Sedadlo z banánovníkových vlákien poslúži nielen na sedenie, je i skvelým prírodným doplnkom.

Lampu na čítanie využijete nielen pri obľúbenej knihe, ale aj ako náladové osvetlenie. Vďaka nastaviteľnému ramenu a tienidlu je flexibilná, jednoducho nasmerujete svetlo tam, kam chcete. I keď je priestor menší, nebojte sa dopriať si viacero svetelných zdrojov. Tie vám umožnia vytvárať svetelné podmienky podľa aktuálnej potreby a nálady. A samozrejme, nezabudnite na sviečky!

 

 

Ak ste si kúpili byt v Novom Ružinove, kuchynská linka je už zahrnutá v cene. No i tak sa s ňou dajú robiť divy. Na želanie je ju možné prispôsobiť tak, ako vidíte na našich vizualizáciách, dokonca je priamo prepojená so skrinkou v obývacej časti, na ktorej môže byť umiestnená napríklad televízia. Takéto rozšírenie a úprava vás bude stáť približne 1350 Eur. Vstavané šatníkové skrine vo vstupnej chodbe poskytnú dostatok ukladacieho priestoru pre všetko potrebné.

 

Textílie

V menšom byte sú všetky veci akosi viac používané. Pre úsporu miesta je dôležité, aby boli skladné, v prípade možností viacfunkčné. V neposlednom rade však treba dbať aj na jednoduchosť čistenia a údržby. Chlpaté koberce sú opäť in! Ak si vyberiete ľahký model, nebudete mať problém ani s jeho prenášaním a čistením. Navyše, svojou zaujímavou štruktúrou a svetlou farbou interiér rozžiari a opticky zväčší. Koberec Shock je zložený z milióna hebkých vlákien s krásne ohraničeným lemom, spodná časť je protišmyková.

Kvalitný spánok je základom zdravého života. Dbajte na to, aby závesy, ktoré si vyberiete boli zatemňovacie, s vyššou hustotou vlákna. S takýmito závesmi vás mesačný svit ani pouličné osvetlenie viac rušiť nebudú. A nezobudia vás ani ranné lúče, ak máte chuť pospať si dlhšie. Ťažká látka sa rozkladá na okne mäkko a rovnomerne.

 

Doplnky

Menej je viac. A to práve v menších priestoroch platí najmenej dvojnásobne. Doplnky vyberajte tak, aby okrem ozdobnej plnili aj užitočnú funkciu. Obrazy do malých priestorov patria, no tiež treba voliť s rozvahou, radšej minimalistické motívy v prírodných rámoch, ktoré interiéru dodajú šmrnc, no zbytočne nebude pôsobiť preplneným dojmom. Dôležitý doplnkom je zeleň. Či ste milovníkom čerstvých kvetov vo vázach, sukulentov alebo svokriných jazykov, na tom nezáleží.

 

Okrem toho, že ich prítomnosť interiéru dodá život, pôsobí na ľudský organizmus a psychiku mimoriadne priaznivo. A ako takmer vždy, aj v tomto prípade je možné spojiť príjemné s užitočným. Pestujte bylinky, ktoré sú na údržbu nenáročné a ktoré zároveň využijete aj v kuchyni. Na nedostatok miesta sa vyhovárať nemôžete. Vynálezy ako závesné kvetináče sú tu presne pre takéto prípady. Alebo siahnite po dizajne. Malé betónové kvetináče v industriálnom štýle z kreatívnej dielne Luloface nezaberú veľa miesta, no rozhodne sa stanú nepreliadnuteľným doplnkom. Starostlivosť o sukulenty v nich je minimálna, vydržia bez polievania aj dva týždne. 

 

Tak smelo do zariaďovania! Ak do toho vložíte kus lásky a nadšenia, nemáte čo pokaziť a zaručenie vytvoríte domov, kde bude radosť žiť!

Najnovšie články
Na konci augusta sme získali právoplatné kolaudačné rozhodnutie na mestskú vilu Valentine. Dobrou správou pre všetkých...
Zeleň v interiéri v podobe izbových rastlín má viacero dôležitých funkcií. Okrem estetickej, ktorá väčšinu z nás napadne...
Vynikajúca poloha Nového Ružinova poskytuje ideálne zázemie pre všetkých milovníkov bicyklov. A tí sa teraz môžu tešiť ešte...
Instagram